HomeHome  WidgetsWidgets  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

leo & sára

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Goddard

Goddard
Posztok száma : 125
Motto : "Men at some time are masters of their fates: The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings." Age : 19 Titulus : "and though she be but little, she is fierce." Foglalkozás : orvostan hallgató Play by : Emma Watson
Felhasználó profiljának megtekintése

TémanyitásTárgy: leo & sára   2017-09-19, 5:41 pm

Amazonasi kirándulás.
Elsőre át is siklik a tekintetem a társalgóban kihelyezett szórólapon. A terem egyik sarkában ücsörgő Leo felé tartok, de aztán, mint aki kicsit késve fogja fel az olvasott szavak jelentését, visszatolatok a szórólap elé. Mi? Értetlenségem csillapítása végett veszek fel egyet a kihelyezett papírosok közül, és ott helyben, mohón olvasni kezdem, hogy miről is van szó, s mire a végére érek, egészen izgatott leszek. Ez olyan lehetőség, hogy... hogy nem is tudom, minek nevezzem, de mint leendő orvos, azonnal arra gondolok, hogy nekem muszáj mennem. Aztán úgy az ötödik gondolatra eljutok odáig is, hogy fú, ez azért egy kicsit ijesztő, és fogalmam sincs, mi várna rám ott, nem csak, hogy otthonról, de innen, az iskolától is rettentően messze, egy teljesen idegen kontinensen, nem hogy idegen országban, idegen körülmények között, de... de... de!! Akkor is rettentően izgalmas. Mindig érdekelt a jótékonykodás, de annak vannak egészen egyszerű módjai is, és hát ez... ez valami egészen más szintje a dolognak.
Fülig érő vigyorral szaladok aztán tovább Leóhoz, és lezuttyanok mellé a kanapéra, ahol ücsörög, csak sebtiben nyomok egy puszit az arcának felém eső részére.
- Szia! Láttad már ezt? - nyomom rögvest az orra alá a szórólapot, és valószínűleg, ha akarnám, sem tudnám leplezni, hogy bennem elindított valamit a dolog. De annyira nem is akarom.
Vissza az elejére Go down

Kinsley

Kinsley
Posztok száma : 19
Motto : "Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan" Age : 22 Titulus : vadbarom Foglalkozás : tanuló Play by : Daniel Sharman

TémanyitásTárgy: Re: leo & sára   2017-09-20, 4:41 pm

A társalgóban, egy kanapén ülve várom Sárát, hogy aztán elvigyem hamburgerezni egy most nyílt büfébe, amit a minap megemlített. Egy puha fedelű könyv van a kezemben, abba mélyedek. Ha időm engedi, mindig olvasok.
Nem veszem észre, amikor a helyiségbe lép, csak amikor már leül mellém (szinte esik). Fordulnék hozzá, egy komolyabb puszira, de már dug is valamit az orrom alá és látszik, nagyon izgatott.
- Szia, öhm.. Mi ez?
Nézem a szórólapot, és felületesen olvasom: "Amazonas"...
- Mi a franc?- és amikor leesik, hogy Sárát miért is teszi ez ennyire izgatottá, átölelem a derekát.
- Bár én tudnék ilyen izgatottságot kiváltani belőled!- sóhajtom egy kicsit szomorkásan, de aztán én is arcon csókolom.
- Úgy látom, érdekel... Volna kedved menni?
Közben a kezéért nyúlok, és ahogy felállok, húzom őt is magammal. Menet közben is tudunk beszélgetni; úgyis sétálni akartunk.

Goddard

Goddard
Motto : "Men at some time are masters of their fates: The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings." Age : 19 Titulus : "and though she be but little, she is fierce." Foglalkozás : orvostan hallgató Play by : Emma Watson

TémanyitásTárgy: Re: leo & sára   2017-09-29, 10:44 pm

- Hát, francnak éppen nem franc, hanem egy utazás - válaszolom a hangomban nevetéssel, mert hát nyilván nem azért mutatom neki a szórólapot, hogy ne azt nézze meg, vagy vakon kelljen kitalálnia, miről beszélek. Persze, az is lehetett volna, hogy már látta, és semmi újat nem mondok, de a jelek szerint tényleg nem hallott még a dologról. Ami nem baj - elvégre most közlöm vele épp a nyilvánvalót. Vagy valami olyasmi.
- Te morcos vénember...! - feddem meg óvatos játékossággal, ahogy készségesen felkínálom neki az orcámat, és kicsit közelebb is bújok hozzá, ahogy a derekam köré fonja a karját. Egy pillanatra, legalábbis, mert aztán már indulna is, pedig igazán nem érthetem, mire fel ez a rohanás, hiszen még csak most jöttem!
- Hát... nem tudom. Elég izgalmasnak hangzik. És hasznos is, segíteni is lehet, tanulni is, az ember önéletrajzában sem mutat rosszul. Lehet, hogy elgondolkodom rajta - felelem, ahogy jobb híján hagyom, hogy felhúzzon, aztán kifele induljon velem, ujjaimat az övéi közé fúrom, és másik kezemmel kapaszkodom a szórólapba.

Kinsley

Kinsley
Motto : "Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan" Age : 22 Titulus : vadbarom Foglalkozás : tanuló Play by : Daniel Sharman

TémanyitásTárgy: Re: leo & sára   2017-09-30, 8:17 pm

Elvörösödöm, mert kiigazít, és ilyenkor mindig kisiskolásnak érzem magam. De ez gyorsan oldódik is, azzal, ahogy elneveti magát. Nem haragos. Nem tanítónős, nem anyás. Barátnős, édes.
- Morcos. Morcos, én?- brummogok neki vénemberesen, de persze, az oda tartott arca nem marad puszi nélkül. Közben beszívom az illatát, átölelem a derekát.
Olyan izgatott, szinte vibrál a karjaim között. Lepusztult roncsnak érzem magam pillanatnyilag mellette. És rögtön féltékeny is vagyok, csak erre a vibrálásra, hogy egy utazás képes ilyet kiváltani belőle, amit nekem kellene, nap mint nap.
- Ha ennyi előnye van, miért kell rajta gondolkodni?- teszek fel neki egy egyszerű kérdést.
- Van valami, ami ellene szól?- kérdem. Kíváncsi vagyok arra, vajon riasztja-e Afrika, vagy abban a kontinensben valami, bármi.
Egy valamiben biztos vagyok: ha ő megy, megyek én is. Nem hagynám magára egy idegen kontinensen; elsőre túl veszélyesnek tűnik az a hely. Az épületből kilépve már lassabb tempóra kapcsolok, inkább andalgok vele, hogy ne érezze, rohanunk. Csak a négy fal között érzem magunkat bezárva.

Goddard

Goddard

TémanyitásTárgy: Re: leo & sára   2017-10-11, 7:51 pm

Halkan nevetek, mert hát igen, Leonak azért megvan a maga morcoskodó oldala, amitől egy kicsit mindig idősebbnek hat, mint amilyen ténylegesen. Elsőre, de igazából még másodjára, és harmadjára, még én is kis híján fennakadtam a drótkerítéshez hasonlatos falain, melyeket sértésekből, mordulásokból, és csak úgy egyébként, kellemetlenkedésből húzott fel maga köré. De nincs ebben tőlem semmi sértő - mivel többnyire nem felém irányul az ilyesmi, nem is veszem magamra, így pedig máris kevesebb problémám akad vele.
- Hááát... azért ez elég nagy dolog, meg kellene gondolni alaposan, nem? - kérdezem kis tépelődéssel. Nem vagyok túl  jó a hirtelen döntések meghozatalában. Én listákat írok, mérlegelek, napokig halogatok, hogy érlelhessem a döntést, és biztos legyek benne, hogy nem a rossz utat választom - Ellene? Hát, nem tudom. Veszélyes? Valamennyire biztosan az. Távol van, nyáron, ki tudja, nem jönne-e közbe valami más program, ilyesmi? - nem tudom, még nincsenek kész érveim egyik oldal mellett sem, hiszen ahogy mondtam, ilyesmiben nem vagyok túl jó, és még csak három perce szereztem tudomást az egészről.

Kinsley

Kinsley

TémanyitásTárgy: Re: leo & sára   2017-10-17, 1:37 pm

Sára látványosan izgatott. Szeretem ilyennek látni; a bőre még ragyogóbb, a szeme csillog, különös aura veszi körül, ami az egész lényét még fényesebbé teszi; nem csoda, ha szerelmes vagyok belé, igaz?
- Igen, ez hatalmas dolog- bólintok rá- és alaposan meg kell fontolni. De te máris csupa izgalom vagy, mintha már ott tartanál, hogy csomagolni kell...
Rá pillantok, vajon megakad-e ezen, gondolkodni kezd-e rajta. Hiszen segíteni itt is lehet, helyben, tucatnyi helyen lehet jótékonykodni, a kórházba is lehet menni önkénteskedni (nővérből, orvosból sosem elég), nem beszélve az idős-otthonokról, ahol minden kéz jól jön, minden segítség, akkor is, ha csak arról van szó, le kell kötni az öregeket valamivel.
Olyan édes, fel kell nevessek.
- Szerintem, ha eldöntöd, hogy elmész Afrikába, minden más mögé szorul, nem gondolod? Ezt nem lehet csak úgy elfelejteni! Mennyi időre szól ez a kaland? - csak átfutottam azt a papírt, amit az orrom alá dugott. Ezen átsiklottam, mert nem emlékszem rá.
Tervezgettem, hogy a nyáron elviszem Sárát valahová, de ez még számomra is gyerekcipőben járó ötlet volt. Fel kell térképeznem, mikor megy haza Magyarországra; ezt meg nem kérdezhetem akkor, amikor éppen csak visszajött... Abból kiindulva, ahogy idén történt, legnagyobb esélyem közvetlenül vizsgaidőszak végén lehetne; de ez megint necces. Mi van, ha valamelyikőnknek nem sikerül valamelyik vizsgája? (Nálam nagyobb rá az esély, Sára eszméletlen szorgalmas)

Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: leo & sára   

leo & sára
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal